Putovanje u Banjole, ekskurzija 8.- ih razreda

Autor: Kristina Perić, 18. 10. 2017.

Još na početku školske godine počeli smo odbrojavati do ekskurzije u Banjole. Svaki dan pričali smo o putovanju i dogovarali se što ćemo ponijeti. Stalno smo provjeravali vremensku prognozu, no na kraju smo shvatili da nam je jedino važno da budemo zajedno.

Kada je došao dan polaska svi smo već u 5.30 bili spremni za novu avanturu. Sastali smo se ispred sportske dvorane sa svojim razrednicama Ivanom Kozić, Helenom Milanović i Anom Pervan te nastavnikom Igorom Miličevićem i željno iščekivali ulazak u autobus. Iako je iza nas bila neprospavana noć zbog željno očekivanog puta, s osmjesima na licu sjeli smo u autobus i putovanje započeli pjesmom.

Program putovanja bio je odličan. Posjetili smo razna mjesta i znamenitosti poput NP Brijuna, jame Baredine, zvjezdarnice u Višnjanu - gdje smo poslušali izvrsno predavanje profesora Korlevića, Arenu u Puli, Augustov hram, Sergejev Slavoluk, Herkulova vrata, Dvojna vrata, Eufrazijevu baziliku, crkvu svete Eufemije, Trsat, Roč. Upoznali smo se s povijesnim znamenitostima navedenih lokacija i naučili neke zanimljivosti o našoj zemlji.

Ipak, najljepše od svega bilo je dužiti se sa svojim prijateljima. Svaka večer odjekivala je smijehom i pjesmom. Bilo je i suza. Shvatili smo da ćemo se uskoro rastati i da će svatko krenuti svojim putem.  Ovu našu ekskurziju pamtit ću po osmjesima, sjaju u očima svojih prijatelja, pjesmi i molitvi (''sv. tuljan'' – morala sam ga spomenuti, a svi mi, koji smo bili na jednom od najljepših putovanja našeg života, znamo o čemu se radi) da se naše prijateljstvo nastavi i nakon osmog razreda kad se naši životni putevi počnu razilaziti.

Korina Koštić, 8. b

Ostatak fotografija možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Osnovna škola "August Cesarec" Ivankovo / Trg Bana Jelačića 15, HR-32281 Ivankovo / www.os-acesarec-ivankovo.skole.hr / ured@os-acesarec-ivankovo.skole.hr