Osmi razredi u Karlovcu

Autor: Kristina Perić, 26. 10. 2017.

U dogovoru s nastavnicima, učenici osmih razreda uputili su se u Karlovac. S učenicima osmog a, b i c razreda putovale su i nastavnice Ana Pervan, Helena Milanović, Marijana Karačić, Ivana Kozić, te nastavnik Ivan Barunčić.

U petak, 20.10.2017. ujutro, u pola sedam svi smo se okupili kod dvorane. Bili smo uzbuđeni i nestrpljivi čekajući autobus. Kada je napokon stigao, smjestili smo se i krenuli. Bilo je već oko sedam sati. U autobusu smo se zabavljali, smijali, jeli, družili se... Neki su spavali jer je još bilo rano. U Karlovac smo stigli oko pola 12. Tada je već bilo vrijeme za ručak. Osim naše škole, tamo ih je bilo još nekoliko. Svi smo ručali zajedno. Ručak je završio u 13h.

Otišli smo na predavanje o Domovinskom ratu. Tamo nam je prepričan Domovinski rat i imali smo priliku pogledat dva kratka filma o ratu u Karlovcu. Nakon predavanja, podijelili su nas u tri skupine, po školama. Mi smo bili druga skupina. Oko 14h posjetili smo Aquatiku, slatkovodni akvarij. Tamo smo vidjeli velike akvarije i različite vrste riba. Mnogima se to svidjelo pa su fotografirali. Poslije smo posjetili Turanj gdje smo vidjeli muzej koji  još nije dovršen. Vidjeli smo tenkove i avione korištene u Domovinskom ratu. Tamo nam je ispričan dio povijesti grada Karlovca. Posjetili smo Aleju branitelja. Tamo su posađena stabla koja obilježavaju branitelje i njihovo sudjelovanje u ratu. Zadnje što smo posjetili bio je stari grad Dubovac. Dugo smo se penjali kako bi došli na vrh. Tamo su živjele neke važnije obitelji. Imali smo lijep pogled s vrha. Došlo je vrijeme za povratak kući. Bilo je već oko 18 sati kada smo ušli u autobus i krenuli.

Putovali smo nekoliko sati. U Ivankovo smo stigli oko 22 h. Svima nam je bilo lijepo u Karlovcu, naučili smo nešto novo i stvorili lijepu uspomenu koju ćemo dugo pamtiti.

Valerija Bušić, 8.a

Ostatak fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.

Osnovna škola "August Cesarec" Ivankovo / Trg Bana Jelačića 15, HR-32281 Ivankovo / www.os-acesarec-ivankovo.skole.hr / ured@os-acesarec-ivankovo.skole.hr